Napiště mi, rád vám odpovím.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Novinky

Na slovíčko s Danem Ramzerem, starostou Frýdlantu a kandidátem na hejtmana Libereckého kraje

Fajn Kraj

3. října 2016

 

Co si myslíte o povinné multikulturní výchově na školách? 

Ve školách se má především učit a musejí být nastavena jasná pravidla pro všechny. Bez rozdílu původu a pohlaví.

 

Jaký je Váš názor na nový zákon o tom, že politici nesmí vlastnit média? Je to podle Vás správný zákon?

Ano je to správný zákon. Špatný zákon je ten, který zakazuje vlastnit majetek. Bohužel se projednávají obě věci v jednom zákoně.

 

Jaké jsou vaše reálné ambice před volbami?

Uhájit stávajících 5 mandátů ODS v krajském zastupitelstvu a alespoň 2 přidat. A v případě volebního úspěchu nabídnout naše osobnosti a zkušenosti při sestavování nové "vládní" koalici Libereckého kraje.

 

Dopravní spojení na Frýdlantsko je žalostné. Všiml jsem si, že několik stran má v programu výstavbu nové silnice na Frýdlant. Myslíte, že je to možné? Co je pro to třeba udělat a kdy by mohla stát? Jak by se pak mohla urychlit cesta z Liberce do Frýdlantu?

Děkuji za Vaši otázku, ano vím o tom. Moc by mě zajímalo, kolik těch, kteří to teď mají ve svých programech, proto opravdu něco udělali. V tom máme svědomí čisté. Nová silnice se projektuje. Investiční příprava takové složité akce trvá 15 - 20 let. Nám chybí ještě 5-7 let. Cesta do Liberce se urychlí pokud se podaří "zavřít" polskou-českou hranici v Zawidově a Habarticích pro kamiony, ale to bude nejdříve od června 2017 a v Mníšku skončí výstavba chodníků, ale to bude až příští rok na podzim.

 

Zdravím vás, pane starosto. Zvládal byste práci starosty a hejtmana najednou? Nebylo by to příliš velké sousto?

Starostu a hejtmana dohromady dělat nejde.

 

Jste si vědom toho, že ODS v Liberci nemá zrovna nejlepší jméno? Nemůže vám tahle skutečnost uškodit? Díky za odpověď.

Vím to. Právě i proto jsem se rozhodl kandidovat. Politika ODS je odpovědná politika. Ale odpovědnou politiku musejí dělat odpovědní lidé.

 

A vlastně ještě jedna otázka. Je nějaká věc, kterou byste jako hejtman změnil v první řadě?

Nebudu házet špínu na ty, kteří byli přede mnou.

 

Dobrý den, mohl byste jen krátce popsat, proč chcete být hejtmanem? Nemyslíte, že je to práce, která je neskutečně náročná v poměru s tím, kolik za to máte?

Mám toho za sebou opravdu hodně. Myslím si ,že daleko víc než jiní, kteří hejtmany byli nebo na ně kandidují. Výčet mých pracovních a politických zkušeností najdete na mém webu. Býti hejtmanem se nebojím, ale záleží to na Vás, na voličích.

 

Zdravím. Mám jen jednu odtázku. Myslíte, že mají v dnešní době ještě budoucnost tradiční strany jako ODS, ČSSD nebo třeba KDU?

Podle mého "klasické" strany budoucnost mají. Mají svá pevná pravidla, hiearchii, stojí za nimi konkrétní a co je nejdůležitější mají své principy a program. Volební uskupení dlouhodobě jen krátkodobý úspěch. Naší novodobé demokracii je teprve 27 let. Tak uvidíme, zda stranická politika přežije do druhé poloviny 21. století. Já věřím, že určitě.

 

Dobrý den pane Ramzere, jaká je nyní situace kolem frýdlantské nemocnice? Je nějaká posun oproti tomu, co se objevovalo v médiích v posledních měsících?

Od června 2016 nemáme žádnou zpětnou vazbu od nájemce nemocnice. Minulý týden jsem vyzval zástupce vlastníka Frýdlantské nemocnice, s.r.o. firmu EUC, že je nutné v jednáních pokročit. Až budou konkrétní výstupy, budeme Vás okamžitě informovat.

 

Dobrý den, vážím si toho, co děláte pro naše město. Chci vám jen popřát hodně štěstí a ať se vám daří nejen ve volbách.

Mnohokrát děkuji, pozitivní zprávy jsou pro mě i náš tým tím nejlepším motorem.

 

Žijete ve Frýdlantě nebo dojíždíte do města za prací každý den?

Trvalé bydliště mám ve Frýdlantě. A jezdím "spát" ke své rodině do Poustky.

 

Nemyslíte, že je ODS už za zenitem? Proč jste se nerozhodl včas stranu odpustit a založit třeba nové hnutí?

ODS za zenitem rozhodně není. Žádná jiná alternativa na úrovni liberální, demokratické strany v Česku není. Na rozdíl od ostatních "přeběhlíků", jsem se "svým" v dobách dobrých, ale i zlých.

 

Zdravím, zkuste mi prosím ve zkratce vysvětlit, proč volit právě ODS?

ODS je dlouhodobě téměř jedinou stranou, která podporuje soukromé podnikání, neútočí na základní lidské svobody, je demokratickou stranou a podporuje ty potřebné, kteří pomoc společnosti opravdu potřebují a nedokážou si pomoci sami. Je možné si vzít za příklad naše dlouhodobé působení na frýdlantské radnici, kdy se nám rámci koalic daří šetřit rozpočtové prostředky, rozumně investovat, podařilo se nám "poprat se" s následky povodní po roce 2010, máme propracovaný systém nakládání s odpadem, dlouhodobě zlepšujeme podmínky pro vzdělávání v mateřských a základních školách, podporujeme sport a kulturu a máme a plníme dlouhodobě komunitní plán. Na úrovni bezpečnosti dlouhodobě klesá na území města kriminalita i díky dlouhodobé spolupráci s Městkou policí Liberec.

 

Dobrý den, jaké řešení podle vás má vysoká nehodovost na Albrechtickém kopci. Dá se to nějak řešit?

Nehodovost na Albrechtickém kopci má 3 možná řešení. 1. Řidiči budou jezdit tak, jak mají. 2. Uděláme maximum proto, aby jsme na stávající komunikaci zlepšili to, co se zlepšit dá. A už se tak děje. Přibyly v zatáčkách bezpečnostní svodidla, doplnil se nástřik zvyšující adhezi, Policie ČR zvýšila intenzitu kontrol a v zimě musíme udělat maximum proto, aby v případě dopravní nehody, nebo sněhové kalamity nevjížděly na Frýdlantsko kamióny. 3. Uděláme maximum proto. aby se postavila mezi Krásnou studánkou a Dětřichovem nová, bezpečnější a rychlejší komunikace.

 

Zdroj: Liberecká Drbna